Bardoc–Miklósvárszék Székely Tanácsa értesíti a széki települések székely lakóit, hogy 2015. március 10-én, 17 és 18 óra között, a baróti református templom elõtti téren, a Székely Szabadság Napja alkalmából megemlékezést szervez.
A marosvásárhelyi felvonulás betiltását követõen az udvarhelyszéki Székely Tanács úgy döntött, hogy a Székely Szabadság Napját Firtosmartonosban tartjuk Gálffy Mihály székely vértanú szobránál.
A Székely Nemzeti Tanács Állandó Bizottsága Gábor Áron-díjat adományoz a székelyudvarhelyi Székelyföldi Stúdiónak. Az önállóan mûködõ, a magyar közszolgálati televíziókban önálló mûsorral, illetve tudósításokkal, riportokkal és beszélgetésekkel folyamatosan jelen lévõ médiacsapat
A Székely Nemzeti Tanács Nem leszünk a hatóságok partnerei a jogfosztás leplezésében! című, február 24-én kiadott közleményében tájékoztatott arról, hogy a törvénytelen hatósági tiltás miatt eláll az idei, Marosvásárhelyre tervezett március 10-i rendezvények megszervezésétől. Ugyanakkor a világ minden emberjogi intézményének, minden nemzetközi fórumnak tudomására hozza, hogy Romániában milyen szinten sértik meg az alapvető emberi jogokat, mely nem a Székely Nemzeti Tanács, hanem Székelyföld közössége ellen irányul.
Idén harmadszor ünnepeltük volna március tizedikén Marosvásárhelyen a Székely Szabadság Napját. Nem régi tehát a hagyomány, de az elsõ két alkalommal a Székely Vértanúk emlékmûvénél megjelentek nagy száma azt mutatta, hogy a Székely Nemzeti Tanács kezdeményezése szerencsésen találkozott Székelyföld lakóinak azzal az igényével, hogy legyen egy saját ünnepünk.
A Székely Nemzeti Tanács egy éve indította útjára azt a kezdeményezést, hogy az önkormányzatok határozatban fogadjanak el a kormányhoz és a parlamenthez intézett beadványt, amelyben kifejtik elvárásaikat a küszöbön álló közigazgatási átszervezés ügyében. Ennek eddig, tudomásunk szerint 46 önkormányzat tett eleget, az általunk reméltnél kevesebb, de ahhoz mégis elegendő, hogy a nemzetközi szervezetek figyelmét felkeltse, így az Európa Tanács Helyi és Regionális Önkormányzatok Kongresszusa is napirendjére tűzte.
A Székely Nemzeti Tanács az elmúlt évek során a székely autonómiaküzdelem iránymutató kulcsszavaivá tette Jókai Mór szavait: „törvényes, szabad és független, nemzeti állás”.
Mióta Románia csatlakozott az Európa Tanácshoz, elõször fordul elõ hogy annak valamelyik testülete egy olyan témát tárgyal, amit romániai önkormányzatok tettek az asztalára.
Az államelnök-választás második fordulója után felerõsödtek és megsokasodtak Székelyföldön Románia kormányának magyar-ellenes lépései. Kiemelt jelentõségûek ezek között a sepsiszentgyörgyi székely-magyar közösség ellen irányuló provokációk, amelyek a székely zászló és - elõzmény nélküli módon - a magyar himnusz ellen irányulnak.
A Székely Nemzeti Tanács és a Duna Televízió közös szervezésében Torockón kétnapos székely-székely találkozóra került sor a hét végén. Dobos Menyhért, a Duna Televízió Nonprofit Zrt. vezérigazgatója megnyitójában hangsúlyozta, hogy a Duna Televízió nem csupán egy médiacsatorna, hanem szervező erő is kíván lenni, amely mozgósít és összekapcsol. Ennek egyik kézzelfogható megvalósulása a torockói Duna-ház, és az a kezdeményezés, amely a két székely közösséget összehozza.
A Székely Nemzeti Tanács a változást üdvözli a romániai elnökválasztás második fordulója, Klaus Johannis úr győzelme után. Emlékezve a vallásszabadságot Európában először kihirdető erdélyi országgyűlés erkölcsi örökségére, a különböző kultúrák több évszázados együttélésének erdélyi hagyományára, most joggal reménykedhetünk abban, ezek az értékek egész Romániára kiterjednek és eljöhet a perc, amikor Románia minden polgára megéli a tényleges szabadságot és jogegyenlőséget, és mindannyian egy szabad, békés és gazdag országban élhetünk.


Jelképeink
Székely Hímnusz

Székely Nemzeti Tanács