Közel egy évvel ezelőtt tette le Izsák Balázs a Siculitas egyesület nevében az előzetes bejelentést a Székely Szabadság Napjának 2016. március 10-i megszervezésére vonatkozóan. Az előzetes bejelentés kitér arra, hogy a székely vértanúk emlékművénél megtartott megemlékezést egy felvonulás követi a város központjába Székelyföld autonómiájáért, de tiltakozásként is Románia tervezett közigazgatási átszervezése ellen. A polgármesteri hivataltól kapott elhárító levél átvétele után az egyesület a Maros Megyei Törvényszékhez fordult, amely 2016. január 8-án kihirdette alapfokú ítéletét az ügyben.
2016 januárjában a madéfalvi veszedelem 252 éves évfordulójára emlékezünk, más néven a Siculicidium, vagyis a székelyöldöklés napjára. 1764. január 7-én mintegy 200 székelyt, köztük asszonyokat és gyerekeket mészároltak le Mária Terézia parancsára. A székelyek meg akarták őrizni több évszázados hagyományaikat, alkotmányos szabadságjogaikat. Az erőszakos besorozás ellen lázadó székelyeket példátlan kegyetlenséggel lemészárolták.
A mai napon, Luxemburgban lezajlott a Székely Nemzeti Tanács által kidolgozott európai polgári kezdeményezés ügyében indított per tárgyalása az Európai Unió Bíróságán. A felperesek, Izsák Balázs és Dabis Attila azért indítottak pert az Európai Bizottság ellen, mivel az elutasította a "Kohéziós politika a régiók egyenlőségéért és a regionális kultúrák fenntarthatóságáért" című polgári kezdeményezés nyilvántartásba vételét. A kereset a nyilvántartásba vételi kérelem elutasításáról szóló, 2013. július 25-én kelt bizottsági határozat megsemmisítésére irányult.
Az erdélyi magyar politikai és társadalmi szervezetek közös nyilatkozatukban fejezik ki szolidaritásukat a Székely Nemzeti Tanáccsal, a 2015. december 15-én, Luxembourgban tartandó, a Kohéziós politika a régiók egyenlőségéért és a regionális kultúrák fenntarthatóságáért címet viselő európai polgári kezdeményezés bizottsági elutasításával kapcsolatos T-529/13. számú, Izsák Balázs és Dabis Attila kontra Európai Bizottság ügy perének szóbeli tárgyalási szakasza előtt.
Napok óta a romániai közvéleményt a kézdivásárhelyi Beke István Attila ügye tartja lázban. A Szervezett Bűnözés és Terrorelhárító Igazgatóság (DIICOT) 2015. december 1.-én kiadott sajtóközleményében hozta a világ tudomására, hogy az alkotmányos rend elleni bűncselekmény kísérletéért és a robbanóanyagokra vonatkozó rendszabályok megsértéséért 24 órára letartóztatta a Kézdivásárhelyi Beke István Attila “vádlottat” (inculpatul).
November 25-én székelyföldi körútja során Lezsák Sándor az Országgyûlés alelnöke és Kisfaludy-Bak Judith kabinetfõnök a Székely Nemzeti Tanács sepsiszentgyörgyi székházába látogatott, ahol Ferencz Csaba és Tulit Attila alelnökök, valamint Gazda Zoltán, a Sepsiszéki Székely Tanács elnöke fogadta õket. A megbeszélések során Lezsák Sándor a közképviselet együttmûködését kérte a hungarikumokról szóló törvény alapján, a nemzeti értékek azonosítása, rendszerezése és védelme érdekében indított munkában.
Öt évvel ezelõtt, 2010 november 19-én ülésezett Budapesten, a magyar országgyûlés épületében a Székely Nemzeti Tanács. Öt éve leng az Országház épületén a székely zászló, jelezve a Kövér László nevével fémjelzett nemzetpolitikai elkötelezettséget: az Ország Háza a Nemzet Háza is egyben!
A Székelyföldért Társaság az Erdélyt Járók Közhasznú Egyesületével közösen az idén indította útjára a Székelyföldi Autonómia Alapot, annak érdekében, hogy szélesítse és kiszámíthatóbbá tegye az autonómia mozgalom anyagi hátterét és ezen keresztül fokozni tudja az autonómia mozgalom intenzitását, ezzel segítve a Székely Nemzeti Tanács munkáját.
Tegnap az Adó- és Pénzügyi Hivatal Csalás Elleni Fõosztályának (ANAF) szebeni ellenõrei célzott vizsgálatot tartottak a Székelyföld határának kivilágítását szervezõ, Izsák Balázs által képviselt Siculitas és a Gazda Zoltán által képviselt Sepsireform Egyesületnél. Ez a két jogi személy fordult korábban a közel 60 határ menti önkormányzathoz, illetve a megyei csendõrségekhez és rendõrségekhez, hogy a törvényes elõírásoknak megfelelõen bejelentse a rendezvényt.
Mottó: „Adjon az Isten fényeket.
temetõk helyett életet.”
Tekintettel arra, hogy Románia kormánya nem mondott le arról, hogy Székelyföldet egy román többségû óriás-régióba beolvassza,
A Székelyek Nagy Meneteléséhez hasonló méretû és jelentõségû rendezvényre készülünk október 24-én, szombaton 17.30 órától: Székelyföld határának kivilágítására. A székely közösségi megnyilvánulás sikere attól függ, hogy mennyien leszünk jelen, milyen erõt tudunk felmutatni a román hatóságok és a nagyvilág elõtt, jogos követeléseink érvényesítésére.


Jelképeink
Székely Hímnusz

Székely Nemzeti Tanács