A 2019-es évi rendezvény hasonlóan zajlott, mint 2018-ban. A felvonulás zavartalan, nincs korlátozás, nincs büntetés.
Fontos esemény, hogy 2019. február 20-i keltezésű az a határozat, amelyet a Kolozsvári Katonai Ügyészség bocsátott ki a 238/P/2016 számú ügyiratban. Emlékeztetek arra, hogy 2016-ban nagyszámú büntetést állított ki a Maros Megyei Csendőrség, és ezek ellen a bírósághoz fordultunk, ahol sikerült megsemmisíteni ezeket a büntetőjegyzőkönyveket. A Kolozsvári Katonai Ügyészséghez azért fordultunk, mert meglátásunk szerint a csendőrség visszaélt a hatalmával, és nyolc esetben a csalás és okirathamisítás bűntettét is elkövették. Ezt az ügyet zárták le 2019. február 20-án.


Jelképeink
Székely Hímnusz

Székely Nemzeti Tanács