Székely Nemzeti Tanács

hu zaszloengl zaszloro zaszlo

Székely Nemzeti Tanács - Consiliul Naţional Secuiesc - Szekler National Council
  • Hírek
  • Magunkról
    • Bemutató
    • Jelképeink
    • Székely Himnusz
    • Kronológia
    • Struktúra
    • Székely Szabadság Napja
  • Kiadványok
  • Székelyföld
    • Tanulmányok
    • Székely Nagygyűlés
    • Székely Nemzetgyűlés
    • Autonómia
    • Népszavazás
    • Önkormányzatok az autonómiáért
    • Székelyföld történelmi atlasza
  • Dokumentumok
    • Nemzetközi dokumentumok
    • Házszabály
    • Statútum
    • Közlemények
    • Folyamodványok
    • Határozatok
      • SZNT Közgyűlés
      • Állandó Bizottság
  • Cikkek
  • Galéria
  • Gábor Áron-díj
  • Kapcsolat

Nyilatkozat

Megjelent: 2018. június 07

Az autonómia, beleértve Székelyföld területi autonómiáját is, a romániai magyarok számára közösségi jogaink intézményes garanciáját jelenti, amely nem sérti sem Románia területi integritását, sem a románság érdekeit. Az Európai Unióban működő kisebbségi autonómiák a demokrácia intézményeiként működnek, és mintaként szolgálhatnak Románia számára, miként ültetik a gyakorlatba európai módon a szubszidiaritás elvét.

Székelyföld fel nem osztható és be nem olvasztható! 2009. január 22., csütörtök

Megjelent: 2018. június 07

Felhívás a Székelyföldi Önkormányzati Nagygyűlés összehívására

Össze kell fogni Székelyföld autonómiájáért! 2008. december 15., hétfő

Megjelent: 2018. június 07

Az önrendelkezés népeket megillető joga egyetemes emberi jog, amelyet a Polgári és Politikai, valamint a Gazdasági Társadalmi és Kulturális Jogok egyezségokmányai szavatolnak. Románia akkor lehet minden állampolgárának közös hazája, ha számukra az alapvető emberi jogokat, köztük az önrendelkezés jogát egyformán biztosítja.

A központosított állam modellje elveszítette a választásokat 2008. december 01., hétfő

Megjelent: 2018. június 07

A választók tömeges távolmaradása a 2008-as parlamenti választásoktól, paradox helyzetet teremtett a túlközpontosított Romániában. Olyan hatalom fog az állampolgárok életet befolyásoló tényezők nyolcvanöt százalékáról dönteni, amelynek a választópolgárok tizenöt százaléka szavazott bizalmat.

Búcsú Kónya Ádámtól 2008. november 25., kedd

Megjelent: 2018. június 07

Ma, 2008. november 25-én reggel elhunyt Kónya Ádám tudós, helytörténész, a Székely Nemzeti Múzeum nyugalmazott igazgatója, a Székely Nemzeti Tanács alelnöke.

Távozásával nemcsak a székely közművelődést érte pótolhatatlan veszteség, hanem a székelyföldi közéletet, a székelység autonómia törekvését is, amelyet hűséggel szolgált haláláig.

Legyünk okosak, bátrak és hűségesek! 2008. november 17., hétfő

Megjelent: 2018. június 07

Nyílt levél a székely önkormányzatokhoz

Közlemény a népszavazásról 2008. október 21., kedd

Megjelent: 2018. június 07

Az utóbbi időben több politikai nyilatkozat is napvilágot látott a Székely Nemzeti Tanács által a helyi önkormányzatoknál kezdeményezett, a közigazgatási határok módosítására vonatkozó népszavazások ügyében, ezért fontosnak tartunk néhány pontosítást.

Nyílt levél az RMDSZ és a Magyar Polgári Párt elnökéhez 2008. szeptember 10., szerda

Megjelent: 2018. június 07

Tisztelt Elnök Urak!

 

A Székely Nemzeti Tanács népszavazást kezdeményez Székelyföld autonómiája ügyében, amelyet 2008. november 30.-án, a parlamenti választásokkal egy időben kell megtartani.

Közlemény 2008. augusztus 31., vasárnap

Megjelent: 2018. június 07

Összehívom a Székely Nemzeti Tanács soros ülését 2008. október 25-ére, Sepsiszentgyörgyre, a Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron termébe, 12 órai kezdettel. Az ülés egyben megemlékezés a Székely Nemzeti Tanács öt éve történt megalakulásáról. Az ülés javasolt napirendjét, a határozattervezeteket szeptember 30-ig eljuttatjuk a széki tanácsoknak.

Nem egy helyet akarunk, hanem az egészet! 2008. augusztus 26., kedd

Megjelent: 2018. június 07

A Székely Nemzeti Tanácsnak egyetlen célja Székelyföld autonómiáját, területi önkormányzásának szerves törvény általi szavatolását valóra váltani. Székelyföld őshonos közösségének, a székelységnek közképviseleti testületeként jött létre, nem pártként, és nem önkormányzati testületként. Közhatalommal nem rendelkezik, erejét a székelyek összefogása adja, hitelét pedig az autonómia jövőképének következetes szolgálata.

TILTAKOZÁS 2006. június 21., szerda

Megjelent: 2018. június 07

A ditrói Székely Nemzetgyűlés két helyi szervezőjét, Árus Zsoltot, a Gyergyószéki Székely Tanács elnökét és Simon Sándort, a Ditrói Székely Tanács elnökét, egyenként tíz millió lejre (1 000 RON) büntette a Csíkszeredai Csendőrség!

  1. Közlemény a dél-oszétiai válságról 2008. augusztus 11., hétfő
  2. Nyílt levél a székely városok önkormányzataihoz 2008. július 31., csütörtök
  3. Az autonómiának elkötelezett önkormányzatokat egész Székelyföldön! 2008. május 03., szombat
  4. Nyílt levél: A Bolyai Kezdeményező Bizottsághoz 2008. május 14., szerda

51. oldal / 53

  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
A Székely Nemzeti Tanács jelképeiJelképeink
A Székely HimnuszSzékely Hímnusz
A székelységrőlSzékelység
Székelyföld AutonómiájaAutonómia

Támogatók

Támogatók - Bethlen Gábor Alap
A Magyar Kormány Támogatásával

A Székely Nemzeti Tanács címereSzékely Nemzeti Tanács
Sepsiszentgyörgy, Konsza Samu utca 21. szám
Kovászna megye, Románia
Mobil: (+04) 0757 809 126
Email: szntiroda@gmail.com

A Székely Nemzeti Tanács számlaszámai
Asociaţia Siculitas Egyesület

Banca Transilvania SA Targu-Mures
SWIFT: BTRLRO22
LEJ: RO51BTRLRONCRT0T05814701
HUF: RO69BTRLHUFCRT0T05814701
EUR: RO36BTRLEURCRT0T05814701
USD: RO76BTRLUSDCRT0T05814701
GBP: RO04BTRLGBPCRT0T05814701

Asociatia Siculitas Egyesület
Forint: 11705015-20001900
OTP Bank Nyrt Budapesti Régió

Itt is elküldheti adományát

pay pal logo

Webfejlesztés, karbantartás: DIGITAL STUDIO