A Dél-Oszétiában kirobbant súlyos válság ismét bebizonyította, hogy tartós békét és stabilitást fenntartani csakis azoknak a demokratikus elveknek a következetes alkalmazásával lehet, amelyeket az ENSZ, az Európa Tanács, az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet számos alkalommal leszögezett, és amelyek érvényesítése a nemzetközi közösség felelőssége.
A Székely Nemzeti Tanács nevében üdvözlöm az öt város, Csíkszereda, Gyergyószentmiklós, Kézdivásárhely, Sepsiszentgyörgy, Székelyudvarhely azon kezdeményezését, hogy létrehozzák a Székely Városok Szövetségét. Székelyföldnek sajátos regionális érdekei vannak, amelyet erőteljesen képviselni kell, és meg kell jeleníteni azt a regionális identitást, amelyet a székely nép, a magyar nemzet részeként századokon át megőrzött.
Az önkormányzati választások előtt fontos választókat és jelölteket emlékeztetni a Székely Nemzeti Tanács 2008. február 23-án megtartott ülésén elfogadott határozatára, amely a népszavazást értékelve leszögezte:
A Bolyai Kezdeményező Bizottság Elnökségének
Prof. Dr. Ajtay Kincses Mária elnök részére
Örömmel és megelégedéssel olvastam a sajtóban Csíkszék és Gyergyószék Székely Tanácsának Orbán Viktorhoz írott nyílt levelét, amelyben meghívják Székelyföldre a FIDESZ Magyar Polgári Párt elnökét.
A 2008. június elsejei önkormányzati választások eredményeinek ismeretében el lehet mondani: a területi önkormányzás jövőképe győzött a székelyföldi választásokon. A rendszerváltás óta ez volt az első olyan helyhatósági választás, amely egyértelműen a területi autonómiáról szólt. Erről szólt a jelöltek programja, erről szólt a kampány, ezért az önkormányzati munka meghatározó elemének kell lennie a jövőben is.
A Székely Nemzeti Tanács kéttagú küldöttsége – Izsák Balázs elnök és Árus Zsolt – strasbourgi látogatása során tegnap találkozott az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének (ETPK) elnökével és főtitkárával, Lluis Maria de Puig, illetve Mateo Sorinas urakkal.
Az autonómia több a decentralizációnál
Az elmúlt napokban, több olyan vélekedés kapott hangot, amely szerint az autonómia helyett inkább decentralizációról kellene beszélni.
UDVARHELYSZÉKI SZÉKELY TANÁCS
FELHÍVÁS
Magyarország Kormányához, Miniszterelnökéhez Székelyföld autonóm közigazgatási régió létrehozásának támogatására


Jelképeink
Székely Hímnusz

Székely Nemzeti Tanács