Összehívom a Székely Nemzeti Tanács soros ülését 2008. október 25-ére, Sepsiszentgyörgyre, a Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron termébe, 12 órai kezdettel. Az ülés egyben megemlékezés a Székely Nemzeti Tanács öt éve történt megalakulásáról. Az ülés javasolt napirendjét, a határozattervezeteket szeptember 30-ig eljuttatjuk a széki tanácsoknak.

Megbízom Tulit Attilát, a Székely Nemzeti Tanács alelnökét, hogy legyen irányítója az ülést előkészítő munkálatoknak. Hatáskörébe tartozik az előkészület ütemtervét összeállítani, annak végrehajtását felügyelni, a küldöttek mandátumaival, a meghívottakkal, az ülés érdemi munkájának anyagaival kapcsolatos tennivalókat megszervezni és irányítani, a feladat végrehajtása érdekében a Székely Nemzeti Tanácsot képviselni. Felkérem a széki elnököket és az Állandó Bizottság tagjait, a települési székely tanácsokat, hogy segítsék Tulit Attila munkáját.

 

Izsák Balázs

A Székely Nemzeti Tanács elnöke

Marosvásárhely 2008. szeptember 1.