Székely Nemzeti Tanács

hu zaszloengl zaszloro zaszlo

Székely Nemzeti Tanács - Consiliul Naţional Secuiesc - Szekler National Council
  • Hírek
  • Magunkról
    • Bemutató
    • Jelképeink
    • Székely Himnusz
    • Kronológia
    • Struktúra
    • Székely Szabadság Napja
  • Kiadványok
  • Székelyföld
    • Tanulmányok
    • Székely Nagygyűlés
    • Székely Nemzetgyűlés
    • Autonómia
    • Népszavazás
    • Önkormányzatok az autonómiáért
    • Székelyföld történelmi atlasza
  • Dokumentumok
    • Nemzetközi dokumentumok
    • Házszabály
    • Statútum
    • Közlemények
    • Folyamodványok
    • Határozatok
      • SZNT Közgyűlés
      • Állandó Bizottság
  • Cikkek
  • Galéria
  • Gábor Áron-díj
  • Kapcsolat

Nyílt levél Markó Béla úrnak, az RMDSZ szövetségi elnökének

Megjelent: 2019. április 24

Nyílt levél Markó Béla úrnak, az RMDSZ szövetségi elnökének

Tisztelt Elnök Úr!

A múlt év őszén fontos és hasznos megbeszélést folytattunk a székelyföldi népszavazások kiírásáról, mindarról, amit Székelyföld autonómiája ügyében tenni lehet. Megállapodtunk abban, hogy miután az általunk elkészített írásos anyagokat áttanulmányozzák, egy-két héten belül folytatjuk a tárgyalásokat. A választásokat követően többször sürgettük a megbeszélések folytatását, azonban az elmúlt hónapok során elfoglaltsága miatt nem tudtak időpontot megjelölni, február közepén elküldött levelemre pedig nem kaptunk választ. Ezért a nyilvánosság előtt fordulok Önhöz.

Nyílt levél Románia elnökéhez, Traian Băsescu Úrhoz!

Megjelent: 2019. április 24

SZÉKELYFÖLD VAN, VOLT ÉS LESZ!

Elnök Úr!


Ön, mint Románia legfőbb állami méltósága, Románia hivatalos álláspontját képviselve, Budapesten, a Magyar Köztársaság elnökének jelenlétében kijelentette, hogy „Székelyföldön soha nem lesz autonómia”, megtoldva azzal, hogy Románia egységes nemzetállam, és soha nem fogja elismerni a kollektív jogokat.

Folyamodvány Románia és Magyarország kormányához a román-magyar alapszerződés megújítására vonatkozóan

Megjelent: 2019. április 24

Folyamodvány Románia és Magyarország kormányához a román-magyar alapszerződés megújítására vonatkozóan

Tekintettel arra, hogy a Magyar Köztársaság és Románia között a megértésről, az együttműködésről és a jószomszédságról szóló szerződés 1996-ban történt megkötése óta olyan fontos nemzetközi dokumentumok születtek, amelyek érintik a kisebbségek jogait, 

Nyílt levél Lluis Maria de Puig úrnak az Európa Tanács képviselőjének

Megjelent: 2019. április 24
Tisztelt Képviselő Úr!

A Székely Nemzeti Tanács üdvözli az Európa Tanács október 3-án elfogadott, az európai regionalizációra vonatkozó 1811/2007 számú ajánlását. Úgy értékeljük, hogy az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése felismerte, hogy az Európai Unióban végbemenő regionalizációs folyamat kihatással van azokra az egyetemes értékekre, egyéni és kollektív jogokra, amelyeknek védelmére, több mint félévszázada az Európa Tanács létrejött. 

Nyílt levél

Megjelent: 2019. április 24

Nyílt levél

— eljött a tettek ideje —

A Székely Nemzeti Tanács Állandó Bizottsága a következőket tartja fontosnak megerősíteni:

Annak ellenére, hogy az SZNT elnökét a szervezők megakadályozták abban, hogy elmondja beszédét, a települések és a székek küldöttei nagyszámban jelentek meg az agyagfalvi réten, a székely önrendelkezés szimbolikus helyszínén. Üdvözöljük, hogy a székely közösség – a szervezők kilététől függetlenül – minden alkalmat megragad autonómiaigénye kinyílvánítása érdekében. 

Európai Bizottság, Brüsszel - Olli Rehn Bővítési Biztos Őexcellenciájának

Megjelent: 2019. április 24
Excellenciás Uram!

A 2006. június 18-án a székelyföldi Ditróban (Erdély, Románia) tartott Székely Nemzetgyűlés Határozatban nyilvánította ki a Székely Nép önrendelkezéshez való jogát, Székelyföld államon belüli önkormányzását.

Markó Béla Őexcellenciájának

Megjelent: 2019. április 24
Románia Miniszterelnök-helyettesének

Excellenciás Uram!

A 2006. június 18-án tartott Ditrói Székely Nemzetgyűlés Határozatának megfelelően, kötelességünk felszólítani Románia Elnökét, Parlamentjét, Kormányát, hogy kezdjen tárgyalásokat a Székely Nemzeti Tanáccsal Székelyföld autonóm közigazgatási régió létrehozásáról és 2006. szeptember 30-ig írjanak alá megállapodást Székelyföld autonómiájának elismeréséről.

Magyarország Kormányának

Megjelent: 2019. április 24

Magyarország Kormányának

Gyurcsány Ferenc Miniszterelnök Úrnak

Tisztelt Miniszterelnök Úr!

A 2006. június 18-án Ditróban összesereglett Székely Nemzetgyűlés kinyilvánította, hogy a magyar nemzet részét képező székely nép élni akar önrendekezési jogával, és ezen jog alapján követeli Székelyföld államon belüli önkormányzását.

A Magyar Köztársaság Elnökének, Sólyom László Őexcellenciájának

Megjelent: 2019. április 24
Excellenciás Uram!

A 2006. június 18-án Ditróban összesereglett Székely Nemzetgyűlés kinyilvánította, hogy a magyar nemzet részét képező székely nép élni akar önrendekezési jogával és ezen jog alapján követeli Székelyföld államon belüli önkormányzását.

Magyarország Országgyűlésének, Szili Katalin Elnökasszonynak

Megjelent: 2019. április 24

Magyarország Országgyűlésének, Szili Katalin Elnökasszonynak

Igen Tisztelt Elnökasszony!

A 2006. június 18-án Gyergyóditróban összesereglett Székely Nemzetgyűlés kinyilvánította, hogy a magyar nemzet részét képező székely nép élni akar önrendekezési jogával és ezen jog alapján követeli Székelyföld államon belüli önkormányzását.

NYÍLT LEVÉL - Cselényi László úrnak, a Duna Televízió elnökének

Megjelent: 2019. április 24

NYÍLT LEVÉL - Cselényi László úrnak, a Duna Televízió elnökének

Igen Tisztelt Elnök Úr!

A Székely Nemzeti Tanács 2006. június 18-án, vasárnap 12.30 órára, Gyergyóditróba összehívta a Székely Nemzetgyűlést. A Nemzetgyűlés tagjai a székely települések és székek lakói által kijelölt küldöttek.
  1. Megállapodás
  2. NYÍLT LEVÉL - Dr. HABSBURG OTTÓ FŐHERCEGNEK
  3. A Magyar Állam gyakoroljon védőhatalmi státust Székelyföld felett
  4. Markó Béla Miniszterelnök-helyettes Úr Őexcellenciájának! - Március 15

8. oldal / 11

  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
A Székely Nemzeti Tanács jelképeiJelképeink
A Székely HimnuszSzékely Hímnusz
A székelységrőlSzékelység
Székelyföld AutonómiájaAutonómia

Támogatók

Támogatók - Bethlen Gábor Alap
A Magyar Kormány Támogatásával

A Székely Nemzeti Tanács címereSzékely Nemzeti Tanács
Sepsiszentgyörgy, Konsza Samu utca 21. szám
Kovászna megye, Románia
Mobil: (+04) 0757 809 126
Email: szntiroda@gmail.com

A Székely Nemzeti Tanács számlaszámai
Asociaţia Siculitas Egyesület

Banca Transilvania SA Targu-Mures
SWIFT: BTRLRO22
LEJ: RO51BTRLRONCRT0T05814701
HUF: RO69BTRLHUFCRT0T05814701
EUR: RO36BTRLEURCRT0T05814701
USD: RO76BTRLUSDCRT0T05814701
GBP: RO04BTRLGBPCRT0T05814701

Asociatia Siculitas Egyesület
Forint: 11705015-20001900
OTP Bank Nyrt Budapesti Régió

Itt is elküldheti adományát

pay pal logo

Webfejlesztés, karbantartás: DIGITAL STUDIO