A Székely Nemzeti Tanács Állandó Bizottsága, a székely nép képviseletében, és
az Ujgur Fórum emigrációban élő tagjai, az ujgur nép történelmi kötődésének ismeretében,
megállapodást kötnek a közös múlt feltárására, a rendszeres kapcsolattartásra, a közös érdekek képviseletére.

 

A Székely Nemzeti Tanács Állandó Bizottsága, a székely nép képviseletében, és
az Ujgur Fórum emigrációban élő tagjai, az ujgur nép történelmi kötődésének ismeretében,
megállapodást kötnek a közös múlt feltárására, a rendszeres kapcsolattartásra, a közös érdekek képviseletére.

A székely nép és az ujgur nép feltételezett több évezredes közös múltja arra késztet, hogy történelmi kapcsolódásainkat feltárjuk és ápoljuk, a népeink közötti azonosságokat értelmezzük és testvéri kapcsolatnak tekintsük.

Képviseleti testületeink együttműködésének elismeréseként fejezzük ki szándékunkat a rendszeres és gyümölcsöző kapcsolattartásra.


Dr. Csapó I. József, 
A Székely Nemzeti Tanács elnöke 
Perhet Muhammet
Az Ujgur Fórum elnöke

Tulit Attila,
A Székely Nemzeti Tanács alelnöke 

Bin Ümit Hamit Agahi
Az Ujgur Fórum Fôtitkára
és szóvívője

2006. június 5., Sepsiszentgyörgy
Székelyföld