A Székely Nemzeti Tanács mint a Székely Önkormányzati Nagygyűlés kezdeményezője, üdvözli Tőkés László EP-képviselő brüsszeli felhívását az összefogás érdekében.

Székelyföld autonómiájának közös célját szem előtt tartva, tekintettel a Székely Önkormányzati Nagygyűlés sikerét akadályozó politikai ellentétekre, a Székely Nemzeti Tanács felkéri Tőkés Lászlót, mint az összefogás szószólóját, hogy:

Nyilvánítsa a Nagygyűlés csíkszeredai és udvarhelyi rendezvényét egymást kiegészítő rendezvényeknek, és szólítsa fel a részvevőket, hogy a Székely Önkormányzati Nagygyűlés ez utáni megszervezésében és intézményesítésében csakis a parlamentszerű plurális egység jegyében járjanak el.


Tekintélyét latba vetve, hívja meg az RMDSZ választott székelyföldi képviselőit a székelyudvarhelyi Nagygyűlésre.

 

Izsák Balázs
A Székely Nemzeti Tanács elnöke

Marosvásárhely, 2009. szeptember 2.