Összehívom a Székely Nemzeti Tanács küldöttgyűlését Marosvásárhelyre, a Kultúrpalota nagytermébe június 22.-ére 12,00 órától.
A gyűlésnek kiemelten kell foglalkoznia a közigazgatási átalakítás veszélyeivel, és elő kell mozdítania az együttes székelyföldi fellépést Románia kormányának jelenlegi tervezetével szemben.
Hasonlóan szorgalmaznia és segítenie kell a közös cselekvést Székelyföld területi autonómiájáért. Szorgalmaznia és segítenie kell az erdélyi összefogást egy olyan európai mozgalom kibontakoztatásáért, amely Európa nemzeti, nyelvi, kulturális sajátosságokkal rendelkező régióinak érdekeit, regionális identitását védené, és az Európai Unióban megteremtené a régiók közti tényleges egyenlőséget és a regionális kultúrák fenntarthatóságának feltételeit.
Emlékeztetem a küldötteket, kiemelten a széki elnököket, hogy az Állandó Bizottság ez év április 6.-án a Székely Nemzeti Tanács júniusi ülésének napirendjére tűzte az elnökválasztást. A 2012. november 30.-án elfogadott határozat szabályozza az elnök megválasztását és meghatározza mandátumának időtartamát az alábbiak szerint:
1. A Székely Nemzeti Tanács elnökét a Székely Nemzeti Tanács választja négy éves időszakra, többes jelöleléssel, titkos szavazással, a jelenlevők abszolút többségével, a székely székek jelöltjei közül.
2. Elnökjelöltet a széki tanácsok állíthatnak. Minden egyes széknek joga van az elnökválasztó gyűlést megelőzően egy jelöltet állítani. A széki jelölteket a széki székely tanácsok határozatképes, szabályosan meghirdetett ülésein jelölik ki.
3. Ha az elnökválasztó gyűlésen megtartott szavazás után egyik jelölt sem nyeri el a szavazatok abszolút többségét (a fele plusz egyet), akkor az első két jelölt között második fordulóra kerül sor.
4. A választási gyűlésen a jelöltek tíz percnél nem hosszabb, bemutatkozó beszédet tarthatnak abc sorrendben.
Kérem a széki elnököket, hogy a fentieknek megfelelően járjanak el. Egyben végezzék el a küldöttek seregszemléjét, települési állampolgári gyűléseken (falugyűléseken) tartott választásokon egészítsék ki szükség szerint a küldöttek és pótküldöttek névjegyzékét, és gondoskodjanak arról, hogy a névjegyzékek idejében eljussanak a Székely Nemzeti Tanács sepsiszentgyörgyi székházába.
Izsák Balázs
A Székely Nemzeti Tanács elnöke
Marosvásárhely 2013. május 10.


Jelképeink
Székely Hímnusz

Székely Nemzeti Tanács