2009. december 12.-én Sepsiszentgyörgyön ülésezett a Székely Nemzeti Tanács állandó bizottsága.

Az Állandó Bizottság tagjai megvitatták a romániai elnökválasztás tanulságait, az SZNT december 19.-i marosvásárhelyi ülését előkészítő döntéseket fogadtak el, megvitattak több indítványt a Székely Nemzeti Tanács Házszabályára vonatkozóan.

 

Az Állandó Bizottság megállapította, hogy a Székely Nemzeti Tanács alelnökének, Szász Jenőnek jelenléte december elsején a Cotroceni Palotában, összeegyeztethetetlen a Székely Nemzeti Tanács céljaival és szellemiségével.

 

A gyűlés után az Állandó Bizottság tagjai és a Székely Nemzeti Tanács számos küldötte, részt vett Kézdivásárhelyen Kratochwill Károlynak, a Székely Hadosztály parancsnokának szoboravatásán.

 

A Székely Nemzeti Tanács Állandó Bizottsága

Sepsiszentgyörgy 2009. december 12.