Összehívom a Székely Nemzeti Tanács ülését ez év november 19.-ére a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron termébe, tizenkét órára. A küldöttek regisztrációja tizenegy órakor kezdõdik.


Napirenden:

1. Megemlékezés a Székely Nemzeti Tanács megalakításnak kilencvenharmadik évfordulójáról.

2. Az új ÁB tagok megerõsítése

3. Állampolgári engedetlenségre vonatkozó elvi nyilatkozat, valamint a székelyföldi állampolgári engedetlenség keretterve, amennyiben Románia kormánya nem áll el Székelyföld-ellenes régió-átalakítási tervétõl.

4. Önkormányzati választásokra vonatkozó nyilatkozat, és felhívás a székelyföldi önkormányzatokhoz

5. Az uniós szintû polgári kezdeményezés címe, tárgya és a Bizottságot javaslat beterjesztésére felhívó, javasolt polgári kezdeményezés céljainak leírása

6. Az uniós szintû polgári kezdeményezés polgári bizottsága romániai tagjának kijelölése

A napirend véglegesítésére az Állandó Bizottság következõ ülésén kerül sor.

 

Marosvásárhely 2011. szeptember 23.

Izsák Balázs
A Székely Nemzeti Tanács elnöke