FOLYTATÓDIK A KÜLPOLITIKAI MUNKA

A Székely Nemzeti Tanács küldöttsége Izsák Balázs elnök vezetésével Brüsszelben találkozott és tárgyalt Dabis Attila külügyi megbízottal.

Dabis

 

Megállapodtak, hogy Romániából való kitiltása ellenére is folytatni fogja megbízatását, így kovácsolván a hátrányból akár előnyt is egy hatékony külpolitikával a székely diplomácia érdekében. Nemzetközi fórumokon képviseli a Székely Nemzeti Tanácsot, politikai pártokkal, szervezetekkel tart élő kapcsolatot. A román hatóságoknak bármennyire is szándékában volt, nem tudják megakadályozni a Székely Nemzeti Tanács diplomáciai munkáját.

A Székely Nemzeti Tanács sajtóirodája

Sepsiszentgyörgy, 2018. november 6.