Hétfõn elõkerült a Székely Nemzeti Tanács sepsiszentgyörgyi székházáról szombaton eltûnt székely zászló. Amint a mellékelt fényképen is látszik, a közeli ortodox temetõ egyik sírjára tûzték ki.

Meggyõzõdésünk, hogy az elfogadása pillanatától, 2004. január 17-tõl az SZNT székházán lobogó jelképet, amely azóta hirdeti, hogy Székelyföld egységes és oszthatatlan, provokátorok távolították el, majd szintén – ha lehet ezt még fokozni – provokáció szándékával helyezték el a román temetõbe. Ezáltal is azt kívánták elérni, hogy megzavarják a Székelyek Nagy Menetelése szervezését.

 

A Székely Nemzeti Tanács székházán a lopás megállapításának pillanatától új székely zászló leng, mint ahogy minden meggyalázott, eltávolított zászló helyébe újat, újakat kell kitenni. Az elõkerült jelképet pedig ereklyeként fogjuk õrizni.

 

Gazda Zoltán

a Sepsiszéki Székely Tanács elnöke

Sepsiszentgyörgy, 2013. október 21.