Egyetlen megoldás az autonómia

Ferencz Csaba, a Székely Nemzeti Tanács tájékoztatási alelnöke, valamint László György jegyző a Magyar Civil Szervezetek Erdélyi Szövetségének elnöke, Bodó Barna és Hantz Péter tudományos kutató meghívására csütörtökön Marosvásárhelyen találkozott Fernand  de Varennes-nel, az Egyesült Nemzetek Szövetsége (ENSZ) kisebbségügyi különmegbízottjával. A magas rangú diplomatát tájékoztatták a Székely Nemzeti Tanács másfél évtizedes munkájáról, célkitűzéseiről, s nyomatékosan felhívták a figyelmét a székelységet ért súlyos jogsérelmekre, különös tekintettel Románia uniós csatlakozása után. A találkozón dokumentációs anyagokat adtak át, s hangsúlyozták, hogy a székelység jogfosztottságának orvoslására egyetlen megoldás a területi autonómia.

47572823 1897786150276106 3320089309846962176 n47581043 770026933360755 1764341486813446144 n

48046376 344095366388437 2801231619535405056 n

A Székely Nemzeti Tanács sajtószolgálata