Vasárnap Nyárádszeredában, Csaba királyfi szobránál emlékezett a székelyek legendás hõsére Marosszék Székely Tanácsa.
Az istentisztelet után tartott megemlékezésen Csíki Sándor, Marosszék Székely Tanácsának elnöke elmondta, hogy 1944 elõtt Csaba királyfi hivatalos ünnepe május 30.-án volt. 2010 óta a nyárádszeredai református templomkertben áll Csaba királyfinak Blaskó János szobrászmûvész által készített szobra, amelyet Kövér Lászlónak, a Magyar Országgyûlés elnökének támogatásával állított Nyárádszereda Székely Tanácsa és a Magyar Polgári Párt Nyárádszeredai Szervezete. Ezt követõen a nyárádszeredaiak a hagyomány felújításának jegyében minden évben megemlékeznek Csaba királyfiról. Beszédet mondott Szûcs Péter, az EMI nyárádszeredai szervezetének elnöke, verset mondott Bíró Sándor Zsigmond.
Az ünnepséget követõen a mûvelõdési házban, zsúfolásig telt teremben Trianonról, és a Nemzeti Összetartozás Napjáról emlékezett meg Varga Sándor unitárius esperes-helyettes, majd a Székely Nemzeti Tanács aktuális feladatairól beszélt Izsák Balázs, a Székely Nemzeti Tanács elnöke. Az elõadásban kiemelt helyett kapott a közigazgatási átalakítás, a székelységet súlyos következményekkel fenyegetõ tervek megállításának szükségessége, valamint a Székely Nemzeti Tanács Európai Polgári Kezdeményezése.
Kerekes Ibolya a tragikusan elhunyt Erõs Zsoltról emlékezett meg. Ezt követõen Nyárádszereda Székely Tanácsa Csaba királyfi díjjal tüntette ki az EMI nyárádszeredai szervezetét.
A Székely Nemzeti Tanács Sajtószolgálata
Sepsiszentgyörgy, 2013. június 2.


Jelképeink
Székely Hímnusz

Székely Nemzeti Tanács