Összehívom a Székely Nemzeti Tanács soron következő ülését 2014. november 8.-ára Marosvásárhelyre az Ifjúsági Ház nagytermébe, 15,00 órától. A küldöttek regisztrációja tizennégy órakor kezdődik.

Napirenden:

1. Megemlékezés a Székely Nemzeti Tanács megalakításnak kilencvenötödik évfordulójáról.

2. A Székely Nemzeti Tanács alapdokumtumára, Székelyföld autonómiastatútumára vonatkozó határozat

3. Elvi nyilatkozat az Európa Tanács 1334(2003) és a 1985(2014) számú határozatátaira vonatkozóan

4. Andreas Grossnak az 1334/2003 határozat jelentéstevőjének felszólalása

5. Kalmár Ferencnek az 1985/2014 határozat jelentéstevőjének felszólalása

6. Az Európa Tanács szerepe a tagállamok belső demokráciájának elmélyítésében

7. A Székelyföldi önkormányzati határozatok, felhívás elfogadása

A napirend véglegesítésére az Állandó Bizottság következõ ülésén kerül sor.

 

Marosvásárhely 2014. október 19.

Izsák Balázs

A Székely Nemzeti Tanács elnöke