Az Országgyûlés
Nemzeti összetartozás bizottsága

Az Országgyûlés
Nemzeti összetartozás bizottsága
6/2010-2014. NOB. (2013. október 15.)
tájékoztatója
a 2013. október 27-i
Székelyek Nagy Menetelése rendezvény alkalmából

 

A Nemzeti összetartozás bizottsága 2013. október 15-i ülésén az Országgyûlésrõl szóló 2012. évi XXXVI. törvény 15. § (4) bekezdése, valamint az egyes házszabályi rendelkezésekrõl szóló 46/1994. (IX. 30.) OGY határozat 96/B. §-a alapján az alábbi állásfoglalást hozta:

A Magyar Országgyûlés Nemzeti összetartozás bizottsága fenntartva a Székely Szabadság Napja alkalmából 2013. március 12-én elfogadott állásfoglalását (5/2010-2014. NOB) támogatja a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) szervezésében – és valamennyi erdélyi magyar politikai erõ összefogásával és egyetértésével – 2013. október 27-én megrendezendõ Székelyek Nagy Menetelését, amely a történelmi Háromszéken, Berecktõl Kökösig zajlik majd.

 

Meggyõzõdésünk, hogy az elérendõ cél, az autonóm székelyföldi régió létrejötte megfelel a szubszidiaritás európai elvének, amelyet több Európa tanácsi dokumentum is kifejez és az Európai Unió számos országában mûködik.

 

A Magyar Országgyûlés Nemzeti összetartozás bizottsága újfent kinyilatkoztatja, hogy minden rendelkezésére álló eszközzel támogatja a szomszédos országokban élõ magyar nemzeti közösségeknek az európai gyakorlattal összhangban lévõ autonómiatörekvéseit.

 

Budapest, 2013. október 15.

Potápi Árpád János
elnök