2017. augusztus 29-én Semjén Zsolt, nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes hivatalában fogadta a Székely Nemzeti Tanács küldöttségét. Az Izsák Balázs SZNT-elnök és László György Marosszéki elnök, az Állandó Bizottság jegyzője alkotta küldöttség tájékoztatta a miniszterelnök-helyettest a Székely Nemzeti Tanács tervezett tevékenységéről. Semjén Zsolt a magyar kormány támogatásáról biztosította a tervezett programokat.

A felek ugyanakkor egyeztettek a jövő évre meghirdetett, Száz éves a székely önrendelkezési törekvés centenáriumi év tartalmáról, támogatási lehetőségeiről.

 

A Székely Nemzeti Tanács Sajtószolgálata

Sepsiszentgyörgy, 2017. augusztus 29.