Baszk Nemzeti Párt - Elnökség

Bilbao, 2013.III.6.

 

Izsák Balázsnak,

a Székely Nemzeti Tanács elnökének

Kedves Balázs!

Elsősorban gratulálni szeretnék ezen a fontos napon, amikor újból a székely szabadságot ünneplik, visszaemlékezve az 1854-es tragikus eseményekre. Ez az ünnep bizonyítéka annak, hogy nemzeti közösségük szellemisége és törekvései élő valóságot alkotnak. Egy olyan korban élünk, amikor a kulturális önazonosságok újbóli virágzását tapasztaljuk és Székelyföld példa arra, hogy a nemzeti méltóság képes ellenállni az erős kultúrák beolvasztó hatásának, valamint a globalizáció uniformizálásának.

Ilyen értelemben remélem, hogy az autonómia iránti elkötelezettségük a közeli jövőben eredményre fog vezetni, azért, hogy meg tudják őrizni ezeréves identitásukat és hogy meg tudják erősíteni Székelyföld gazdasági fejlődését, azért, hogy lakói jólétben éljenek és összhangban a szomszédos régiókkal és a román állammal.

Ebben a békés autonómia-küzdelemben mi önök mellett állunk.

Befejezésül hadd ismételjem meg jókívánságaimat, kifejezvén ugyanakkor a reményemet, hogy a mai ünnepség újabb lökést ad azon erőfeszítéseiknek, hogy megőrizzék Székelyföld kulturális jellemzőit, illetve hogy megvalósítsák az önazonosságuk megőrzése szempontjából fontos autonómiájukat.

 

Tisztelttel

Andoni Ortuzar

A Baszk Nemzeti Párt elnöke