2006. JÚNIUS 18. 



A Székely Nemzeti Tanács 2006. június 18-án, vasárnap 12.30 órára, Gyergyóditróba összehívja a Székely Nemzetgyűlést. A Nemzetgyűlés tagjai a székely települések és székek lakói által kijelölt küldöttek.

A június 18-i Székely Nemzetgyűlés tárgya kinyilvánítani a Székely Nép önrendekezésre való jogát, ezen jog alapján Székelyföld államon belüli önkormányzásának alapelveit.

A Székely Nemzetgyűlés nem politikai megnyilvánulás, hanem a székely nép akaratát kifejező közképviseleti megmozdulás.

A Székely Nemzetgyűlésen mindenkinek ott a helye, aki felelősséget érez Székelyföld jövője, a székely nép, minden székelyföldi magyar sorsa, nemzeti önazonosságának megőrzése, szülőföldön való megmaradása iránt!

A Székely Nemzeti Tanács Állandó Bizottsága nevében,

Dr. Csapó I. József, 
A Székely Nemzeti Tanács elnöke

2006. május 12.