dr. Sólyom László Őexcellenciájának

Excellenciás uram!

A Magyar Köztársaság elnöki tisztségébe való beiktatása alkalmából fogadja a Székely Nemzeti Tanács tiszteletteljes köszöntését!
A székelység, a magyar nemzet szerves részeként, szülőföldjén megmaradva akarja megőrizni önazonosságát. e törekvésének alapja Székelyföld autonómiájának elnyerése!
Autonómia-törekvésünk érvényesítésének egyik feltétele az anyaország támogatása. ezért fordulunk nagy tisztelettel és megbecsüléssel önhöz, a magyar köztársaság elnökéhez, szíveskedjék támogatni székelyföld autonóm közigazgatási régió törvény általi létrehozását.

Excellenciád azon szándéka, hogy mielőbb találkozzon a határon túli szervezetek vezetőivel, felbátorít arra, hogy arra kérjem, az önnek megfelelő időpontban, szíveskedjék fogadni a Székely Nemzeti Tanács küldöttségét.

Megkülönböztetett tisztelettel,

dr. Csapó I. József,
A Székely Nemzeti Tanács elnöke

2005. augusztus 8.