Székely Nemzeti Tanács

hu zaszloengl zaszloro zaszlo

  • Székelyföldért megmozgatjuk Európát - Polgári kezdeményezés a nemzeti régiókért
  • Székelyföldért megmozgatjuk Európát - Polgári kezdeményezés a nemzeti régiókért

Mint Sárospataknak – az anyaországi városnak – a magyarság iránt elkötelezett polgárai, pártoktól és politikától függetlenül, kegyelettel emlékezünk a Székely Vértanúk Napján azokra a honfitársainkra, akik a hazájuk iránti hittel, reménységgel és szeretettel áldozták életüket a nemzeti önrendelkezés ügyéért.

Üdvözöljük és elfogadjuk a Székely Nemzeti Tanács indítványát, mely szerint ez a nap mostantól a Székely Szabadság Napja ! Történelmi gyökereink ősidőktől fogva, mélyen összekapcsolnak bennünket. Közös emlékezéssel, együttes fellépéssel, összetartozásunk kifejezésével csatlakozunk székelyföldi nemzettestvéreinkhez.

Most – az autonómia évében különösen - minden eszközzel támogatjuk az egységes és oszthatatlan Székelyföld megőrzésére irányuló törekvéseket mindaddig, amíg el nem nyerik ugyanazokat a jogokat, kiváltságokat és lehetőségeket, amelyek megillették történelmének korábbi évszázadai alatt és amelyekkel napjainkban a nyugati demokráciák önálló etnikai, területi, közigazgatási, kulturális régiói rendelkeznek.

 

A Székely Szabadság Napján Istentől megáldott, szebb, szabadabb, teljesebb jövendőt kívánva Székelyföld valamennyi lakosának, köszöntjük őket magyar szívvel és szeretettel:

Sárospatak, 2013. március 10.

 

Civil szervezők Görög Katolikus Egyházközség

(Pásztor Viktor)

 

763.sz. Sztárai Mihály Cserkészcsapat Magyar Ifjak a Nemzeti Közösségvállalásért

(v. Ujlaki Csaba) (Kavecsánszky Ádám)

 

Magyarok Szövetsége Magyarok Világszövetsége Rákóczi Szövetség

(Révész Kornél) (Kiss Endre József) (Szajkó Gábor)

 

Református Egyházközség Római Katolikus Egyházközség

(Bihari Sándor)

Református Kollégium

Végh Balázs

 

Sárospatak Város Önkormányzata Sárospataki Wass Albert Kör

(Aros János) (Földházi István)

 

Történelmi Vitézi Rend

(ns. Bálint Béla)

0
0
0
s2smodern

Jelképeink

Székelység

Autonómia

Hírek

fb icon sznt

A Székely Nemzeti Tanács számlaszámai
Asociaţia Siculitas Egyesület

OTP BANK – Târgu Mureş/Marosvásárhely
LEJ: RO76 OTPV 3200 0036 0774 RO01
EUR: RO33 OTPV 3200 0036 0774 EU01
USD: RO90 OTPV 3200 0036 0774 US01
HUF: RO80 OTPV 3200 0036 0774 HU01

Asociatia Siculitas Egyesület
Forint: 11705015-20001900
OTP Bank Nyrt Budapesti Régió

Itt is elküldheti adományát

Adja meg az összeget!

Webfejlesztés, karbantartás: DIGITAL STUDIO